15 Hamile Hayvanın Doğum Öncesi Halleri (Hayvan Doğum Videoları)

Yükleniyor...

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
204 İzlenme
Abone ol: https://goo.gl/WvmdmG
Hayvanseverler buraya! İçinizi ısıtacak görüntülerle sizleri başbaşa bırakıyoruz. Doğum Yapmadan Hemen Önce Kaydı Alınmış 15 Hayvan. Umarız videoyu beğenirsiniz, iyi seyirler :)15 numara filler: Karada yaşayan canlılar arasında hamilelik süresi en uzun olan hayvan fildir. Yavrusunu yaklaşık 1 yıl 10 ay boyunca taşır. Doğurma süresi de pek çok hayvana kıyasla daha uzun sürer. Doğurma ananda çevredeki diğer filler toplanır ve yeni yavruya merhaba demek için adete sırada beklerler. Çünkü bu hayvanlar aile önemlidir ve herkes doğan yavruyu görmek ister.

14 numara zürafa: Zürafa karada yaşayan hayvanlar arasında en uzun boya sahip olan canlıdır. Boylar 6 metreye kadar varabilir. Dolayısıyla uzun bir doğurma süresinin olduğunu hayal etmek güç değil. Bu süreç yaklaşık 15 ay sürer. Doğurma esnasında anne ayaktadır ve yeni yavru yaklaşık 2 metre yükseklikten yere düşer. Baba zürafa yakınlarda koruyuculuk görevi yapmaktadır. Böylece anne ve yavrunun güvenliğini sağlamış olur.

13 numara goriller: Bu hayvanların hamilelik süreleri insanlarınkiyle benzerlik gösterir. Yaklaşık 8 buçuk ay sürer ve genelde tek bir canlı dünyaya gelir. Gene de bazı istisnai durumlarda ikiz gorillerin doğduğu da görülmektedir.

12 numara kaplanlar: Dişleri, pençeleri ve hızlarıyla karanın en korkulan hayvanlarından biri de kaplanlardır. Ancak bu hale gelene kadar uzun bir süreçten geçerler. Yaklaşık 100 gün sonra anne kaplan sayıları 2 ile 7 arasında değişen yavrular dünyaya getirir. Kör doğdukları için tamamen anneye bağlıdırlar. 2-3 yıl sonra avcılık yetenekleri gelişmiş birer kaplana dönüşürler.

11 numara köpekler: Köpekler tüm hayvanlar içerisinde insanların en iyi dostu olarak bilinir. Çünkü sadık ve eğitime cevap veren hayvanlardır. Bu sevimli ve akıllı hayvanların hamilelik süresi yaklaşık 2 aydır ve doğuracakları yavru sayısı köpeğin cinsine göre değişiklik gösterecektir. Bazıları sadece 1 yavru dünyaya getirilen diğerleri 12 yavru doğurabilir. 2004 yılında bir anne köpek 24 tane yavru dünyaya getirerek bu rekoru kiumiştir.

10 numara kediler: Eğer siz de benim gibi kedi aşığıysanız kedilerin 2 aylık hamilelik süreçleri olduğunu büyük ihtimalle biliyorsunuzdur. Tüm bu süreç boyunca kediler insanlarınkinkine benzer belirtiler gösterir. Daha çok yemeye başlarlar, mide bulantıları olur ve kilo almaya başlarlar. 3 ile 8 arasında yavru doğurular. Bazı istisnai durumlarda 14´e kadar yavrulayan kediler de olmuştur.

9 numara pandalar: Pandalar şüphesiz dünyanın en sevimli hayvanlarından biri. Ancak doğum süreleri biraz karşık. Öncelikle pandalar utangaç hayvanlar oldukları için doğurma işlimini gözlerden uzak bir yerde yapmayı tercih ederler. Yani sürekli gözetlenen hayvanat bahçeleri onları rahatsız edecektir. Hamilelik süreleri yaklaşık 5 ay sürer.

8 numara develer: Bu ilginç hayvanlar yaklaşık 50 gün susuz dayanabilirler. Genelde filmlerde ratladığımız çöl hayvanları olarak bilinen develerin hamilelik süreci oldukça uzundur. Yaklaşık 1 yıl 1 ay sürer. Sadece tek bir yavruya hamile kalırlar. Develer doğduktan hemen sonra ilk adımlarını atmaya başlarlar.

7 numara zebralar: Bu hayvanlar çiftleşmeden 1 yıl sonra yavrularına kavuşurlar. Tek bir yavruya hamile kalırlar ve onu bir yıl boyunca anne sütüyle beşlerler. Daha sonra büyüyen yavru kendi kendine beslenmeyi ve düşmanlarından korunmaya öğrenir.

6 numara leoparlar: Bu güzel ve vahşi canlıların hamilelik süreleri yaklaşık 3 aydır. Doğum gerçekleştikten sonra baba leopar uzaklaşır ve anne leopar yavrularını tek başına büyütür. Tek seferde 4 ile 6 arasında yavruya sahip olurlar. Anne leopar 2 yıl boyunca yavrularının yanında kalır ve onlara avlanmayı öğretir.

5 numara atlar: Atlar yaklaşık 1 sene hamile kalırlar. Ve sadece bir yavru doğurular. Genel olarak atlar geceleri doğurular. Bu yavrunun yeni ortamına alışmasına olanak sağlar. Doğduktan sadece 1 saat sonra minik atlar ayaklanır ve ilk adımlarını atmaya başlarlar. Koşmaya başlamaları için 2 saat yeterlidir.

4 numara sincaplar: Bu minik ve sevimli hayvanlar yaklaşık 1 ay hamile kalır. Dışiler hamilelik dönemi boyunca ağresifleşirler. Bunu eşlerine sorabilirsiniz. 1 ile 4 arasında tuysuz doğan yavrulara sahip olurlar. Kulakları katlanmış gözleri kapalı şekildedir.

3 numara yunuslar: Denizlerin en sevimli ve dost canlısı balıkları yunuslardır. Hamilelik süreleri 10 ile 12 ay arasında değişkenlik gösterir. Ancak bebe yunus 5-6 yıl boyunca anne yunusla birlikte kalır. Doğum esnasında diğer yunuslar biraraya gelerek anneyi ve yavruyu olabilecek saldırılardan korurlar. Yavru donar doğmaz anne onu yukarı doğru taşır ve ilk nefesini almasını sağlar.

2 numara deniz atları. Deniz atlar deniz ve okyanusların çift haline gezen tek canlılarıdır. Erkek deniz atı dişinin bıraktığı 1500 yumurtayı taşıma görevini üstlenir ve onlara 45 gün boyunca bakar. Dişi de eşinin ve yumurtaların durumunu sürekli gözlemler. Yavrular zamanı geldiğinde büyük bir basınçla dışarıya doğrular püskürtülürler.

...........
Kategori
HAYVAN VIDEOLAR

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.